Brdská stezka 50 km 18.4. 2009

26.02.2010 15:00

Konečně jsem se trefila a mohla závod běžet (v r.2008 byl jen týden po 48 H v Brně). Zatím nejkrásnější závod, co jsem běžela - krásné prostředí brdských lesů, úchvatné výhledy, pohledy (zkrátka něco pro mne), žluté blatouchy atd. podél potoků a v mokřinách. Kopečky, ze kterých jsem měla respekt, se daly v celkem v pohodě zvládnout.
Moje 1. "čistá 50" osobní rekord pod 5 hodin, tak mám radost. Asi do 7 km jsme se držely celkem pohromadě Pavlína Procházková, Hanka Kašová, já a celkem slušnej fofr cca 5:17/km, pak přišlo 1. větší stoupání po lesní cestě, tady Pavli nasadila trhák a utekla, už jsem jí neviděla, až v cíli. Já se snažila držet cca 6 min/km a celkem se dařilo, na 35 km jsem měla "sekyru" oproti plánu asi 5 min., nevěděla jsem, co mně čeká, jak ty kopečky budu zvládat, tak jsem neběžela úplně na maximum, říkám si, když chceš osobák, to budeš muset přidat - 15 km do konce, to zvládneš...trochu jsem přidala, na 40. km už byla "sekyra" jen 2 min. Pár lidiček jsem předběhla, pár jich předběhlo mne (ale už moc ne), na začátku Mníšku pod Brdy jsem doběhla copatou Slovinku, nejdřív jsem předběhla já jí, ona se zavěsila, pak zase předběhla na chvíli ona mne. Kdy už bude konec, stihnu to pod 5 H, říkala jsem si. Poslední opravdu husté stoupání (po hlavní silnici s provozem a v protivětru, trasa byla trochu změněná oproti minulým ročníkům, jinudy to nešlo)...tam jsem Slovince utekla a už jen kousíček a brána a cíl. K samotnému závodu - perfektní organizace - značení trati, občerstvovačky, občerstvení po závodě (řízek-mňam)...a ceny taky stojí za to (i když já nebyla do 3.místa v kategorii, takže jsem ostrouhala). Velká škoda, že tam Čechů bylo jen pár, nejvíc bylo asi Němců, protože závod byl součástí Evropského poháru v dálkových bězích.
A Pavli...osobní rekord 4 hodiny a 44 min. - gratulujte jí, zaslouží si to.